0

Wynajem długoterminowy to inwestycja, która zapewnia stały i regularny zysk. Nic więc dziwnego, że wiele osób, które ma mieszkanie w bloku, decyduje się na jego wynajęcie. Jak jednak przygotować lokum na nowych lokatorów? Co zrobić, aby w krótkim czasie znaleźć chętnych?

Mieszkanie w bloku pod wynajem – jak dopasować mieszkanie do potrzeb lokatora?

Chociaż wydawać by się mogło, że każde mieszkanie do wynajęcia prędzej czy później znajdzie lokatora, niektóre nieruchomości tygodniami „wiszą” na portalach ogłoszeniowych i nikt nie chce w nich zamieszkać. To trudna sytuacja dla inwestora, gdyż nie osiąga żadnych zysków. Czasem przyczyna tkwi w zaporowej cenie, czasem w niewłaściwym przygotowaniu mieszkania. Jak więc zrobić to dobrze, aby szybko znaleźć lokatorów?

W pierwszej kolejności zastanów się, do kogo chcesz skierować swoją ofertę, a następnie zaaranżuj mieszkanie pod grupę docelową. Najniższe wymagania pod względem estetyki i wyposażenia wnętrza mają studenci. Przy wyborze lokum kierują się oni przede wszystkim ceną, co jednak nie oznacza, że mieszkanie może być pozbawione podstawowych sprzętów. Przydadzą się również pojemne szafy i biurka.

Większe wymagania mają pary, które zazwyczaj potrzebują estetycznie urządzonego mieszkania, ze wszystkimi sprzętami i meblami. Rodzinom z dziećmi natomiast najczęściej zależy na funkcjonalnym układzie pomieszczeń, dzięki któremu każdy członek rodziny będzie miał kącik wyłącznie dla siebie.

Przy konstruowaniu oferty warto postawić na elastyczność. Niektórzy lokatorzy woleliby sami zaaranżować przestrzeń, inni mają własne meble, z którymi nie chcą się rozstawać. Można więc im pozwolić na więcej swobody przy wyborze umeblowania.

Postaw na remont mieszkania w bloku

Jeżeli dopiero co kupiłeś mieszkanie od dewelopera, nie musisz przeprowadzać gruntownego remontu. Wystarczy, że je wykończysz i atrakcyjnie urządzisz. Jeśli natomiast nabyłeś lokum na rynku wtórnym lub poprzedni lokator właśnie się z niego wyprowadza, to zanim oddasz nieruchomość w kolejne ręce, odśwież ją i dokonaj niezbędnych napraw.

Pomaluj ściany, wymień nadgryzione zębem czasu meble oraz sprawdź, czy wszystkie sprzęty działają. Po raz kolejny zastanów się, komu chcesz wynajmować mieszkanie i zaplanuj remont tak, aby  odpowiadało wymaganiom grupy docelowej.

Jeżeli chcesz, aby mieszkanie w bloku zachwyciło jak największą liczbę lokatorów, postaw na neutralną, nowoczesną kolorystykę. Zadbaj również o sprawność działania instalacji i sprzętów. Nie zapomnij także o detalach. Mają one duży wpływ na odbiór mieszkania przez potencjalnych lokatorów.

Wynajem długoterminowy – postaw na home staging

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się home staging. Polega on na atrakcyjnym zaaranżowaniu mieszkania, dzięki czemu lokum szybko znajduje lokatorów. Ciekawie urządzona przestrzeń skłania nawet potencjalnych wynajmujących do zapłaty wyższego czynszu. Gra jest zatem warta świeczki.

Home staging obejmuje przede wszystkim gruntowne posprzątanie mieszkania. Ważne jest także uporządkowanie przestrzeni. Wszelkie zbędne przedmioty powinny zniknąć z widoku. Zagracone lokum nie tylko brzydko wygląda, ale również wydaje się mniejsze, niż jest w rzeczywistości. Zrezygnuj z nadmiaru bibelotów. Postaw natomiast na kwiaty cięte i doniczkowe.

Zadbaj o dobre zdjęcia i stwórz profesjonalną ofertę.

Nawet najlepiej urządzone mieszkanie nie zachwyci, jeśli w ofercie będą dominować niewyraźne zdjęcie. Żeby odpowiednio sfotografować poszczególne pomieszczenia, wcale nie potrzeba profesjonalisty. Wystarczy smartfon i odrobina chęci. Jeżeli nie masz zmysłu estetycznego, poproś kogoś o przysługę.

Żeby szybko wynająć mieszkanie w bloku, zadbaj także o samo ogłoszenie. Powinno ono zawierać konkrety, a także punktować zalety lokum. Zadbaj nie tylko o merytorykę, ale również poprawność ortograficzną. Wszystko to ułatwi Ci znalezienie lokatorów.

Źródło: Sławbud – osiedle Park Chopina Łomianki

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *