0

Dzisiejsza branża transportowa oferuje szereg możliwości związanych z międzynarodowym transportem towarów. Osoby zlecające transport mogą skonfigurować usługę wprost do swoich potrzeb. Oprócz środków transportu firmy spedycyjne oferują szeroki pakiet usług, które realnie wpływają na komfort usługi. Jedną z takich możliwości pozostaje pakiet door-to-door. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się kompleksowością zlecenia. Co zatem obejmuje usługa door-to-door i jak wygląda jej realizacja od strony praktycznej?

Door to door – czym jest i co oferuje?

Transport realizowany w oparciu o usługę door-to-door oferuje odbiór ładunku od nadawcy wraz z jego dostarczeniem pod wskazany adres. W ten sposób realizując transport na płaszczyźnie międzynarodowej oraz międzykontynentalnej, klient może liczyć, że jego ładunek spoczywa w rękach profesjonalistów. Tego typu operacja wymaga niezbędnej wiedzy i doświadczenia. Skoordynować należy bowiem ze sobą wiele procesów, które zapewnią odbiór towaru od klienta, jego składowanie, transport oraz dostarczenie pod wskazany adres. Jest to niezwykle wygodne i bezpieczne rozwiązanie, z którego codziennie korzystają setki tysięcy klientów. 

Usługa transportowa door-to-door opiera się przede wszystkim na transporcie multimodalnym. W praktyce oznacza to, że do realizacji transportu korzysta się z minimum dwóch form przewozu. Transport międzynarodowy wymaga zwrócenia uwagi na wiele istotnych czynników, które wpływają na jakość usługi. Wybierając firmę spedycyjną należy kierować się jej doświadczeniem oraz opiniami klientów, którzy powierzyli swój ładunek w ręce spedycji. Realizując transport door-to-door klient zyskuje oszczędność czasu, pieniędzy, a także poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Często bowiem rolą firmy spedycyjnej jest dostosowanie usługi do wszelkich potrzeb klienta. Dzięki temu osoba zlecająca transport posiada realny wpływ na koszt i czas trwania zlecenia.

Transport międzynarodowy a usługa door-to-door

Usługa transportowa z adresu pod adres to rozwiązanie pozwalające na pozyskiwanie towaru z dowolnego miejsca na świecie. Firma spedycyjna oferująca takie rozwiązanie pozostawia klientom do wyboru środek transportu. Biorąc pod uwagę transport międzykontynentalny, ciekawym rozwiązaniem jest intermodalna kolej z Chin oraz transport morski. W ten sposób towar odbierany jest od producenta za pośrednictwem pojazdów ciężarowych, a następnie składowany i przewożony pomiędzy państwami. 

Usługa door to door to przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo. Dzięki lokalizacji GPS klient jest na bieżąco informowany o statusie zlecenia wraz z przybliżonym terminem dostawy ładunku pod wskazany adres. Ogromną zaletą usługi door to door jest także możliwość przewożenia dowolnego rodzaju ładunku – bez ograniczeń ilościowych. W ten sposób usłudze door to door podlegać mogą zarówno ładunki całopojazdowe, drobnicowe, jak i ponadgabarytowe. 

Doświadczenie spedycji pozwala także skonfigurować zlecenie w oparciu o sprawdzone rozwiązanie. Znajomość branży transportowej w danym regionie świata oraz kontakt z urzędami celnymi pozwala skupić się na pozostałych aspektach związanych z prowadzeniem swojej działalności. Rolą firmy spedycyjnej jest zorganizowanie usługi i zadbanie o każdy,  nawet najmniejszy szczegół. Wybór przewoźnika i odpowiedniego pojazdu, sporządzanie dokumentacji przewozowej oraz kontakt z koordynatorami pozostaje po stronie firmy spedycyjnej. Usługa door-to-door, dzięki postępowi technologicznemu, pozwala oferować coraz to nowsze rozwiązania, które wpływają na wysoką jakość usługi. Korzystanie z takiej możliwości sprawdza się zarówno podczas jednorazowych zleceń, jak również w regularnych przewozach międzynarodowych

Bieżące informowanie o postępie operacji logistycznej, koordynowanie procesami oraz swoboda towarzysząca przy tworzeniu zlecenia, to jedne z nielicznych zalet, które spotykają się z ogromnym uznaniem klientów. Bez wątpienia transport door-to-door to rozwiązanie na miarę wszelkich oczekiwań.

Źródło: Symlog Warszawa – spedycja międzynarodowa

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *