0

Pachołki drogowe to uniwersalne i przydatne akcesoria drogowe. Jednak oprócz licznych zastosowań na drogach równie dobrze sprawdzają się poza nimi. Sklepy i dystrybutorzy oferują pachołki drogowe w różnych cenach. Od czego to zależy? W dużej mierze od liczby pośredników na drodze od producenta do odbiorcy końcowego. A co, gdyby skrócić tę drogę i kupować pachołki drogowe prosto od producenta? To gwarancja najlepszej ceny i doskonałej jakości.

Pachołki drogowe – charakterystyka

Pachołki drogowe, nazywane również stożkami drogowymi, to jeden z podstawowych elementów wyposażenia dróg, parkingów, ekip remontowych oraz pracowników utrzymania dróg i pobocza. Są dostępne w wielu różnych opcjach i wariantach, poczynając od różnorodnej wysokości przez zróżnicowany ciężar po kolorystykę. Dzięki temu z łatwością można dostosować pachołki drogowe do warunków i sytuacji. Najczęściej są spotykane w kolorze biało-pomarańczowym z odblaskowymi pasami. 

Równie popularnym wariantem są pachołki biało-żółte oraz biało czerwone. Na rynku dostępne są także stożki drogowe w innych kolorach, o jednolitej barwie lub z białym pasem odblaskowym. Pachołki mogą też różnić się wysokością – najmniejsze z nich mają 30 cm, a największe nawet 120 cm. Dzięki tej różnorodności są stosowane na drogach o różnym natężeniu ruchu i prędkości maksymalnej pojazdów.

Zastosowanie pachołków drogowych

Pachołki drogowe są popularne i często stosowane w ruchu drogowym. Ich podstawowe zastosowania to:

  • wyznaczanie stopniowego zwężania jezdni,
  • wyznaczanie toru jazdy,
  • prowadzenie robót krótkotrwałych lub szybko postępujących,
  • doraźne oznaczanie miejsc niebezpiecznych,
  • oznaczanie progu przy wykonywaniu nakładek bitumicznych,
  • wygrodzenie wzdłuż jezdni powierzchni wyłączonych z ruchu,
  • zabezpieczanie świeżo malowanych linii oznakowania poziomego wzdłuż jezdni.

Oprócz tego stożki drogowe są używane poza drogami. To podstawowy element wyposażenia parkingów, niezbędne akcesorium na placach manewrowych do nauki jazdy, ale także na stacjach benzynowych, prywatnych posesjach, placach zabaw czy skate parkach oraz w czasie organizacji imprez i zabaw plenerowych.

Najlepsza jakość i cena pachołków drogowych wprost od producenta

Poszukując najlepszych i najatrakcyjniejszych cenowo pachołków drogowych, z pewnością natkniemy się na różne oferty. Dystrybutorzy oferują stożki drogowe w zróżnicowanych cenach. Najczęściej tłumaczą to jakością sprzedawanych produktów. Jednak większość pachołków drogowych dostępnych na rynku wytwarzanych jest z tych samych tworzyw sztucznych, które gwarantują ich trwałość. Wszystko to sprawia, że najlepszym rozwiązaniem jest zakup pachołków drogowych prosto od producenta

Dzięki pominięciu hurtowników, dystrybutorów i innych pośredników otrzymujemy gwarancję najniższej ceny. Dlatego przed dokonaniem zakupu u dystrybutora zawsze warto najpierw nawiązać kontakt z producentem. Taka współpraca może być źródłem dużych oszczędności. Warto więc dokonywać zakupu pachołków drogowych bezpośrednio od producenta.

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *