0

Kuchnie otwarte na salon cały czas zdobywają serca konsumentów. Kuchnia otwarta na salon doskonale wpisuje się w aktualne trendy – zarówno budowlane, jak i designerskie. Kwestia rozkładu pomieszczenia jest dosyć prosta, nieco większym wyzwaniem jest wybór estetycznych i funkcjonalnych szafek, półek i fontów do kuchni. Jak dobrać meble do kuchni połączonej z salonem?

W jednym stylu i konsekwentnie

Projektowanie tego rodzaju aranżacji warto rozpocząć od określenia stylu, jaki chcemy zamknąć w naszym nowym wnętrzu. Meble w otwartej kuchni na salon powinny być utrzymane w spójnej estetyce. Dzięki temu, zachowamy konsekwentny charakter całej kompozycji. Meble kuchenne oraz w salonie mogą mieć takie same lub korespondujące ze sobą kolory. Dobrym pomysłem są także podobne uchwyty lub rozwiązania bezuchwytowe. Warto także zastanowić się nad podobnymi elementami aranżacji typu drewniany blat i drewniany stół albo lakierowane fronty do kuchni i lakierowana szafka RTV w salonie. 

Rozwiązania pod zabudowę 

Zasada dotycząca projektowania kuchni otwartej na salon wiąże się z harmonią aranżacji. Podczas planowania wystroju wnętrza typu open space warto zabudować sprzęty AGD. Takie rozwiązanie pozwala ujednolicić projekt, a także zminimalizować występowanie elementów, które nie współgrają z wybranymi frontami. 

Niestandardowe przestrzenie można zagospodarować wykorzystując fronty meblowe do zabudowy, tak aby każdy fragment kuchni i salonu tworzył konsekwentną całość. 

Domowa ergonomia to podstawa

Im więcej miejsca, tym łatwiej przesadzić, zagracając przestrzeń przedmiotami. Meble do kuchni otwartej na salon powinny być wyposażone w funkcjonalne systemy przechowywania. Pojemne szuflady i szafki doskonale sprawdzą się jako schowki na produkty oraz akcesoria niezbędne do gotowania. W konsekwencji, nie trzeba się przejmować bałaganem na blatach, półkach czy podłodze odpoczywając w salonie na kanapie. 

Metoda “łącznika” kuchnia-salon 

Dobry projekt kuchni otwartej na salon wymaga zastosowania elementu, który łączy przestrzeń kuchenną z wypoczynkową. W tej roli sprawdzi się wyspa kuchenna, która stanowi uniwersalne i praktyczne rozwiązanie we wnętrzach open space. Taką samą funkcję może pełnić barek, ciekawy stół, długi blat, a dla bardziej odważnych nawet akwarium!

Projekt spójnej, funkcjonalnej i ciekawej aranżacji kuchni otwartej na salon wymaga dobrego pomysłu. Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać! Jeśli poszukujesz inspiracji do projektu otwartej kuchni, sprawdź katalogi z meblami kuchennymi od polskich producentów. Odwiedź najbliższy sklep lub salon z meblami do kuchni i skorzystaj z porady specjalistów! 

Źródło: Stolkar – meble kuchenne na wymiar

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *