0

Balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej to bardzo wytrzymałe i stylowe rozwiązanie dla tych, którzy poszukują bezpiecznego, a zarazem efektownego zabezpieczenia balkonu i tarasu. Nie dziwi zatem, że podbijają rynek, ciesząc się tak dużą popularnością wśród inwestorów. Poszukujesz eleganckich i nowoczesnych barierek i balustrad zewnętrznych? Wybierz te ze stali nierdzewnej

Balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej – zainwestuj w jakość 

Popularność balustrad balkonowych z nierdzewki wynika nie tylko z mody na proste, a zarazem nowoczesne rozwiązania architektoniczne. Inwestorzy poszukujący wyposażenia swoich domów od dawna stawiają na stalowe produkty dobrej jakości, które nie tylko będą świetnie wyglądały, ale i na długo zachowają swój dobry wygląd i stan. Balustrady zewnętrzne ze stali nierdzewnej spełniają wszystkie te cechy, nie dziwi zatem, że są wybierane częściej niż klasyczne barierki z metalu lub drewna. Zaletą balustrady z nierdzewki jest jej wytrzymałość zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i rdzę, co jest szczególnie pożądaną cechą w przypadku barierek balkonowych. Te są często narażone na działanie opadów atmosferycznych i zanieczyszczeń, nie są też tak często pielęgnowane jak balustrady wewnętrzne, co w przypadku balustrady ze stali zwykłej mogłoby szybko doprowadzić do uszkodzeń i korozji metalowej barierki. Z tego względu balustrady ze stali nierdzewnej są nie tylko lepszym jakościowo, ale i bardziej opłacalnym rozwiązaniem systemowym zapewniającym nam nie tylko wyjątkowy efekt wizualny, ale i bezpieczeństwo na długie lata. 

Balustrada balkonowa – jaką stal wybrać?

Zaletą balustrad wykonanych ze stali jest ich klasyczny i elegancki wygląd, który sprawia, że stalowe barierki świetnie się prezentują zarówno we wnętrzu domu, jak i na balkonach i tarasach. W tym przypadku właściwie zatem nie ma różnicy, czy zdecydujemy się na balustradę ze stali nierdzewnej, czy barierkę ze stali zwykłej. Jeżeli jednak, oprócz nienagannego wyglądu, zależy nam na jakości balustrady i jej zdecydowanej wytrzymałości, powinniśmy wybrać nieco droższą, ale i bardziej opłacalną balustradę balkonową z nierdzewki. Decydując się na stal zwykłą, musimy pamiętać, że balustrada zewnętrzna z niej wykonana nie jest tak wytrzymała, a już na pewno, pozostawiona bez dodatkowych zabezpieczeń, nie zdaje egzaminu w warunkach dużej wilgotności. Balustrada z nierdzewki bije ją pod tym względem na głowę, charakteryzując się nie tylko doskonałą jakością, ale i stalową wytrzymałością przez bardzo długie lata. Barierki wykonane ze stali nierdzewnej, choć nieco droższe od swoich metalowych odpowiedników, są zatem dużo bardziej rentownym rozwiązaniem, które nie będzie od nas wymagało dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych i częstych renowacji balustrady zewnętrznej. 

Jak dbać o balustrady ze stali nierdzewnej? 

Z reguły balustrady balkonowe i tarasowe, z uwagi na ich zewnętrzne rozmieszczenie i regularny kontakt z wodą opadową, pociągają za sobą ryzyko częstych uszkodzeń, a co za tym idzie, także konieczności systematycznego czyszczenia powierzchni barierki. W przypadku balustrad wykonanych ze stali nierdzewnej problem ten jest właściwie nieodczuwalny – barierki z nierdzewki nie tylko nie pokrywają się rdzą, ale i są właściwie niepodatne na zarysowania, co sprzyja ich zewnętrznej lokalizacji. Co istotne, balustrady balkonowe tego typu nie wymagają od nas częstego czyszczenia, a do ich pielęgnacji w zupełności wystarczy wilgotna ściereczka z delikatnym detergentem. Balustrady z nierdzewki są też zazwyczaj przed ich oddaniem do użytku dodatkowo szlifowane i polerowane, co jeszcze bardziej podnosi ich walory wytrzymałościowe i estetyczne. Przystępując do czyszczenia balustrady ze stali nierdzewnej na balkon powinniśmy jednak pamiętać, żeby nie używać w tym celu szczotek lub gąbek wykonanych ze stali zwykłej. Wykluczone są także narzędzia, które wcześniej miały kontakt z przedmiotami wykonanymi z metalu. Jest to bardzo istotne, ponieważ stal nierdzewiejąca może stracić swoje właściwości w przypadku, kiedy do jej struktury dostaną się cząsteczki stali niestopowej. Naruszenie warstwy pasywnej stali nierdzewnej mogłoby zatem doprowadzić do korozji balustrady i obniżenia jej właściwości wytrzymałościowych. 

Balustrada balkonowa z nierdzewki – jaki koszt?

W zależności od tego, z jakim wypełnieniem balustrady i ilością zużytego materiału mamy do czynienia, koszty wykonania balustrady ze stali nierdzewiejącej oscylują w granicach 400-500 zł/mb i wzrastają wraz ze stopniem skomplikowania projektu. 

Źródło: Kobamet

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *